Wiwat maj, trzeci maj !

30 kwietnia 2024 r. w SP4 odbyła się uroczysta akademia z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły społeczność SP4 odśpiewała hymn Polski. Zgromadzeni na sali uczniowie pięknie prezentowali się w galowych strojach podkreślając rangę tej uroczystości.

Kolejnym punktem uroczystości była część artystyczna, podczas której przypomniano najważniejsze wydarzenia związane z Konstytucją 3 Maja. Ta wyjątkowa lekcja historii została przygotowana przez uczniów klas 7 i ich wychowawców oraz chór szkolny. Uroczystość skłoniła zgromadzonych do refleksji nad losami naszego kraju, a także przybliżyła, szczególnie dzieciom, wydarzenia historyczne i okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja.